Káldi Emese: Kiterjesztett valóságunk – avagy sétálj velem Budapesten!
az ImagineBudapest alapítója
Szerelmes andalgás? Egészségügyi penzum? Sietős léptek hétköznapunk helyszínei között? Egyik sem! A tematikus városi séta kikapcsolódás, feltöltődés és tanulás, az érzékelés kiteljesítése és az elme pallérozása egyszerre. Összefüggések felfedezése a részleteken keresztül éppen ott, ahol mindennapjainkat töltjük – az olykor szeretett, de még gyakrabban utált városban, amelynek akarva-akaratlanul részei, formálói vagyunk, és mostantól talán tudatos élvezői is lehetünk! Indulhatunk?
Molnár Csaba: A pénz nem boldog itt? – Alternatív üzleti modellek, változó paradigmák
közösségfejlesztési vezető, MagNet Bank Zrt.
Mi történik, ha mindannyian üzleti döntéshozóként is tekintünk önmagunkra? Mit mond rólunk a kapcsolatunk a pénzzel – amikor és ahogyan költjük, amikor befektetjük, megtakarítjuk, vagy támogatásra fordítjuk? Amikor kiemelt céllá tesszük, vagy épp ellenkezőleg, elutasítjuk? Ennek a kapcsolatnak a tudatosítása nem csak a személyes életünket és döntéseinket befolyásolja, változtathatja meg…
Kulcsár Gábor: Miért fontos, hogy a béka túlélje?
osztálytanító, a Waldorf Pedagógiai Intézet vezetője
A Waldorf-tanárképzésen tanítóként az akarat művészeinek kell lennünk: hiszen az a feladatunk, hogy a fiatalokban az önálló akaratot felkeltsük. Miért hallatlanul izgalmas ebben a folyamatban részt venni? Mire vállalkoznak ma a tanárképzés hallgatói és az őket tanítók?